Смиља рођена Јовановић у зодијачком знаку ваге 7. октобра 1969. године од оца Миломира и мајке Вере у Крагујевцу. До двадесете године живела је у насељу Бресница у улици Виктора Бубља број 9. Основну школу Ђура Јакшић учија је на брду код пољанчета, па је похађала и завршила гимназију смер књижничар. Удаје се 1984. године и зуапошљава у Библиотеци у Грошници, где ради до 1990. године, када прелази да ради у Библиотеку Соколне па прелази у просторије куће Генерала Терзибашића. У новим просторијама библиотеке у улици Лазе Маринковића је од 2008. године. Поносна је на ћерку Ивану и два унука Уроша и Лазара.
Склоност ка цртању открила је у четвртом разреду основне чколе уз помоћ „Настасије” наставнице руског и ликовног. Као гимназијалка приредила је три самосталне изложбе, две у згради Гимназије и једну у М. З . Бресница. Излагала је цртеже, портрете и мртве природе. У средњој школи је имало подршку наставника Владе Суботића, творца сликарске поетике. Узор су јој били стари мајстори импресионисти, пре свега Моне и Ван Гог.
Наставак каријерије подредила је породици и излагала по групним изложбама и учествовала на хуманитарним ликовним колонијама широм Југославије и Србије.
Самостално излаже 2005. године на Чиготи и 2011. године у Крагујевцу.
Награђивана је шест пута и то:
- Октобарска награда за сликарство града Крагујевца,
- Трећа награда за цртеж на тему однос стaрих и младих у Крагујевцу
- Друга награда за цртеж на републичкој смотри аматера у Београду
- Друга награда на републичкопј смотри аматера у Вршцу
- Трећа награда за колорит на мајским сусретима
- Трећа награда на Мајским сусретима у Београду у Галерији „Ђуро Салај”
У галерији Библиотке у Лазе Маринковића 56. Смиља Шуловић 14. маја 2015.године излаже њену шесту самосталну изложбу, поставку „Тиховање ” од 25. уља на платну величине од 80x120 до 140x70 сантиметра.
„Фигурације девојака на овој поставци су мој испраћај предходног живота. Девојке су саме, саме искушавају живот, ликовно сам преставила самоиспитивање, анализу и преиспитивање животног пута. Моје слике престављају проживљене догаћаје из малдости на обали Јадранскога мора са подручја Рафаиловића, Бечића, Будве до Бара. Тиховање као појам нашла сам у мојој библиотеци у књигама које сам прочитала. Читам свете оце и ја сам се нашла у томе”, рекла је за „Показивач” сликар и библиотекар Смиља Штуловић.
„Уметница ненаметљиво, а ипак јасно и изричито, преноси мисао о јединству природе и човека, о истим ветровима и сунцу, који одређују наш пут. Сјајна док преноси атмосферу и материлизује, било да се ради о хуку воде, сетном звуку гитаре, хридима о које се разбијају таласи, мокрој тишини или намерно покупљеној коси. Смиља Шуловић нас сугестивном снагом нарације и снагом ликовног истовремено уводи у неки други свет, помало поетичан и романтичан, помало мистичан попут главне јунакиње, а опет обичан, свакодневни свет који нас окружује и који у најидеалнијем обличју, замишљамо баш таквим, какав је на овим сликама” – написала је у каталогу изложбе Маја Станковић ликовни критичар.
Атаље и изложбени простори уметници су били у родитељској родној кући у Бресници, њене Библиотеке, у срушеној породичној кући у улици Димитрија Туцовића и сад у стану у улици Воје Радића број 5/19 у насељу Ердоглија у Крагујевцу.