Jedan je Zlatan – golčina i nadrealan debi Ibrakadabre za Galaksi

Zlatan Ibrahimović je na prvoj utakmici za Los Anđeles Galaksi postigao i prvi, spektakularan gol, koji nije ostao njegov jedini na meču.

Tanjug /AP Photo/Jae C. Hong

Galaksi je igrao protiv Los Anđelesa FC, a Ibrahimović je u igru ušao u 71. minutu. Do tog trenutka njegov tim je gubio sa 3:1.

Do 48. minuta bilo je 3:0, Lidžet je za kakvu takvu nadu pogodio u 61. minutu i 3:1, Poncijus je u 73. smanjio na 3:2, a onda se aktivirao neverovatni Šveđanin.

Ibrakadabra je prvi gol dao u 77. minutu iz prvog udarca koji je uopšte uputio od dolaska u MLS ligu.

Dva igrača su se borila za poziciju, nijedan nije došao do lopte, ona je otišla Ibrahimoviću, a Šveđanin je sa više od 30 metara zahvatio i spektakularnim volejem savladao golmana gostiju Milera za 3:3.

Nekadašnji igrač Arsenala i Čelsija Ešli Kol mu je asistirao za četvrti gol, Zlatanov drugi u ligi i to za pobedu u nadoknadi vremena. Ibrahimović i sa 36 godina nastavlja pomera granice. Tipično za njega.