BOLUJEM, BOLUJEŠ, BOLUJE
Bolujem ja, boluješ ti, bolujemo od ljubavi.
I još koječega. Treća reč u naslovu ovog traktata je tu, jer boluje i Fond zdravstvenog osiguranja. Boli ga, kako bi se to reklo, briga. Međutim, s obzirom na to da je reč BRIGA imenica, a ovde se ne bavimo deklinacijama, alternativu joj nećemo pominjati.
JEDINICE MERE
Kada je o kulinarstvu reč, još nije utvrđeno kolika je količina soli koju nazivamo prstohvatom. Po nekima je to četvrtina grama, drugi kažu čitav gram. Možda to zavisi i od broja prstiju koji se angažuju prilikom doziranja. Naravno, i od njihove veličine. Kako god, kod soljenja jela ne može mnogo da se pogreši, jer i ako se presoli, neće ništa da zafali. Naročito ne soli. Drugo je kada se so stavlja na rane. Tu nema govora o prstohvatima, jer su i dve šake nedovoljne. Tek treća šaka bi bila dobra prilika da soljeni dokaže da s razlogom dramatizujue svoj položaj.
UREDNO PREBROJANI SLOGOVI
Kada je kanarinko sleteo na trešnjev list, kanarinka je već bila na njemu. Za haiđina se našlo mesta ispod drveta, tako da je mogao uredno da prati dalji razvoj događaja. U jednom trenutku ih je blagonaklono upozorio da su im ostala još tri sloga, pa šta urade – to im je! Haiku je tu neumoljiv.