Olimpijske igre: Nole prejak za Rafu!

Velika pobeda Novaka nad Rafom na Olimpijskim igrama u Parizu!

60. susret najvećeg rivalstva u istoriji tenisa pripao je Novaku rezultatom 6:1, 6:4 u okviru drugog kola turnira.

Susret na terenu Filip Šatrije je trajao jedan čas i 43 minuta, nakon kojih je srpski teniser uvećao vođstvo u međusobnim duelima nad Špancem na 31-29.

Fotografija: Profimedia

Novak je potpuno kontrolisao meč do sredine drugog seta i 4:0 u istom. Tu se opustio i dozvolio Nadalu da se razigra i izjednači na 4:4. Srećom, brejkom u narednom gemu, potom i potvrdom istog, obezbedio je prolaz u naredno kolo takmičenja bez veće drame.

Statistika: as poeni (5-1), dvostruke servis greške (1-2), direktni poeni (23-12), neiznuđene greške (17-20), broj osvojenih poena (63-43).

Pobednik meča Mateo Arnaldi (Italija) – Dominik Kepfer (Nemačka) biće Novakov protivnik u osmini finala olimpijskog turnira.

Izvor: novakdjokovic.com