Рођен је у хороскопском знаку рака, подзнак риба, 1956. године у Огошту код Косовске Каменице. Првих шест разреда завршио је у школи „Аца Маровић“ у Приштини. Седми и осми разред у школи „Светозар Марковић“ и Гимназију у Крагујевцу. Дипломирао и магистрирао на Природно – математичком факултету Универзитета у Крагујевцу. Докторирао на Департману за физику Природно – математичког факултета Универзитета у Новом Саду. Ради као наставник на Природно – математичком факултету у Крагујевцу.
Бавећи се теријом физике чврстог стања истраживао је транспорт енергије у беланчевинама и полимерним ланцима. Процеси који се дешавају у микросвету су на просторним скалама од једног милијардитог дела метра и стомилајардитог дела секунде. Напорним и дугогдишњим истраживањем те процесе је визуализовао, а од 2006. године представљао и у ликовној форми.
„Шта ја у ствари радим! Моје деловање у односу на скале деловања човека који ради са метрима и секундама, где су куће дрвеће, портрети престављени ипресионистичким или апстрактним доживљајима везане за просторне скале човека, ушао сам у микросвет и просторне скале од милијардитог дела метра и стомилијардитог дела секунде. У микросвету нема кућа и дрвећа, већ само сирова симетрија и ја сам сретан што сам успео да извучем естетику из тог света и да то урадим и преточим у ликовну форму. Ја сам прдеставио природни процес решавајући неке једначине, преточио их у ликовну форму и дао им ликовни живот. ” , описао је свој стваралачки рад Др Тодоровић.
Од 2013. године презентирао је своје радове на шеснаест групних изложби у земљи и иностранству.
-Учесник је VI ликовне колоније Осојане 2014. године
-Добитник похвале на Балатон Салону у Мађарској 2014. године.
-Члан је УЛУС-а од 2015. године.
Прву самостална изложбу која се састоји од блока од 25 минијатура, блока од 16 малих формата 20×20цм и 21 рад средњег формата 40х40цм под називом „Физика и Арт – Др Драган Р. Тодоровић – Солитони”, светску премијеру презентације микросвета у ликовној форми приредио је задњег дана априла 2015. године Културни центра у Горњем Милановцу у Ликовној Галерији.
„Ова изложба је догађају складу са контуинираним програмом у области ликовних, примењених и свих видова уметности, наше куће. Публици дарује разноликост уметничког стварања. Ми смо 25. година град „Минијатура” и познати смо као такви на домаћој и светској сцени.
Драган Тодоровић је посебно успео, да као неко ко се бави комплексном науком, теоријом физике у спрези са једном веома интересантним поимањем физике, сагледавајући све друге уметничке изразе представи кроз ликовне форме. Сублимирајући научно и уметничко знање у необичним уметничким представама које се баве светлошћу, композицијом, контрастима и свим елементима које у уметност тражи и изналази у том споју.
Пред нама је дијаметрална и апстрактна изложба у уметничком смислу, која има душу, звучност, мелодичност, врло необичан уметнички израз кроз оригиналане уметничке тонове које је аутор кроз физичке законе претворио у уметност”, рекао је приликом отварања историчар уметности Радош Гачић уредник галериског програма Културног центар у Горњем Милановцу.
Пред нама је једна ексузивна изложба, можда је права штета да један крагујевачки аутор своју прву самосталну изложбу није отворио у Крагујевцу! Није добио ту шансу, и ако Крагујевац има много више галерија него Милановац. Горњи Милановац био је бржи, експедитивнији, брже су дошли до договора са аутором и лакше рализовали изложбу која треба да дође и у Крагујевац.
Ово је изложба која ће сигурно дуго да се памти. Она је тако концептирана да како год се њени делови поставе у овај простор они делују као да су прављени за овај простор! Дошло је до великог сагласја између самог простора ове галерије и елемената ликовних, сликарских и графичких које је др Драган Тодоровић успео да хармонизује и да реализује као искусни уметник. Практично иако је протекло само годину дана од његовог појављивања у јавности са својим изложбам, није му сметало да добије похвале и да проће многе међународне селекције.
Горњи Милановац је добио изложбу која ће остати запамћена, као једна од најнеобичнијих и најрадикалнијих до сада отворених изложби у овом простору”, рекао је Михајло Кандић ликовни критичар.
Математика се у уметности користи од давнина. Данас постоји једана посебна мултимедијална дисциплина под називом „математички арт”. Радови у математичком арту су производ голих једначина које се пресликавају у једну форму, која је далеко од ликовне форме и није заживела као ликовна форма.